کادوهای شب بله برون چه چیزهایی هستند؟

کادوهای شب بله برون چه چیزهایی هستند؟

بعد از شب خواستگاری، زمانیکه تمام توافقات بین خانواده داماد و خانواده عروس انجام شد، مراسم بله برون برگزار می شود. این مراسم غالبا به صورت خصوصی و با حضور جمعی از خانواده های نزدیک اجرا شده و از قدیم الایام رسم بر این بوده که در این شب، خانواده داماد برای اینکه بله را از عروس بگیرند، با هدایایی که داخل جعبه های زیبا و ربان شده تزیین شده است، به خانه پدر عروس رفته و کادوها را به عروس خانوم تقدیم می کنند. اما این کادوهای شب بله برون چه چیزهایی هستند که ما در این مطلب می خواهیم در مورد این کادوهای جالب و زیبا مطالب مهمی را ارائه دهیم.


انگشتر نشان!

مهمترین و اولین هدیه، انگشتر نشان است که غالبا امروزه این انگشتر را به صورت خیلی ظریف می سازند که یک نگین روی آن کار شده است. به صراحت می توان گفت که انگشتر نشان اصلی ترین موردی است که داماد و یا خواهر داماد آن را به دست عروس خانوم می اندازد.


چادر عروس

چادر عروس از هدایای مهم مراسم بله برون است. خیلی از افراد چادر را دوخته شده برای عروس می آورند، ولی برخی هم رسم دارند که در مراسم بله برون چادر را به همان شکلی که خریده اند برای عروس هدیه می آورند و بعد در یک مراسم جداگانه برای اندازه گیری و دوخت چادر به خانه عروس می روند.


دیگر هدایای شب بله برون

کفش و کیف عروس شیک و مجلسی که رنگ زیبایی داشته باشد هم از هدایای مدرن در شب بله برون است. همچنین کله قند تزیین شده هم در لیست خریدهای شب بله برون می باشد که به همراه یک مانتو گلدوزی شده تکمیل می شود. یکی از نکاتی که باید رعایت شود مانتو و لباسی است که باید سنگین باشد به این خاطر از گلدوزی روی آن استفاده می‌کنند. اغلب در مراسم بله برون برای عروس سنگ تمام می‌گذارند، بنابراین اگر در مواردی هم که رسم نداشتید، بهتر است تمام آیتم‌ها را به درستی انجام دهید و خودتان را در مقابل خانواده عروس به خوبی نشان دهید.

مطالب مرتبط